Wiele sfer Strona Główna Wiele sfer
Mało gier
 
FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy
Rejestracja :: Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Info o PBFie
Autor Wiadomość
Jedius 9 Baka
Pierdolony leń


Wiek: 34
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 1392
Wysłany: Czw Lut 26, 2009 10:28 am   Info o PBFie

Zróbmy to w formie pytań i odpowiedzi. Radzę przeczytać wszystko, to nie boli.

--------
1. Co to kurna za PBF? Gdzie tu jakieś rasy, klasy, statystyki, kolorki, ozdoby, COKOLWIEK?

No właśnie nie ma. Stworzyłem tę grę z dwóch powodów: Po pierwsze, parę znanych mi ciołków ciągle cyka się grania ze mną na różnych PBFach "bo nie umią", "bo to takie trudne" czy co tam jeszcze. Tu będą może czuli się trochę swobodniej, do tego odgrywając rolę "zwykłego" człowieka nie będą mieli problemów z wczuciem się w rolę postaci i odgrywaniem jej, w sam raz do robienia pierwszych kroków.
Po drugie, ciągle lata mi po głowie pewien scenariusz. Miałem cholerną ochotę narysować mangę, ale niestety jestem na to zbyt leniwy, no i nie umiem rysować. Może kiedyś, ale tymczasem zobaczymy, jak dzieło mojej wyobraźnie spodoba się ludziom.


2. Co to za świat? Jest tu zło/dobro, walka, demony, anioły, flaki, krew, piłomiecze i smierć?

Jest to moje wyobrażenie świata dzisiejszego. To znaczy, mamy tutaj czasy współczesne, ludzie chodzą do pracy, robią swoje kariery - dokładnie to, co mamy dzisiaj w realu. Jednak jest do tego dodane "drugie dno". Pod przykrywką tego szarego, codziennego świata znajduje się inny, który od zawsze koegzystował z tym znanym nam wszystkim. No i oczywiście dotychczas żaden człowiek nie miał o tym pojęcia. Tak, są tu walki, flaki, śmierć i krew, są nawet płomienie. Z piłomieczami raczej trudniej, ale mamy broń palną i noże do masła. Na temat aniołów i demonów się nie wypowiem, bo to pozostawiłem do odkrycia przez graczy.

3. Dlaczego nie ma statystyk? Jakie więc możliwości ma gracz, jakie umiejętności, zdolności?

Bo statystyki ograniczają. Tutaj gracz może zrobić wszystko, a ja napiszę, czy mu się to udało. Ponadto, gracz często może nie wiedzieć, że coś potrafi, dlatego warto próbować. I dlatego też nie ma takich rzeczy w karcie.

(adnotacja)
No dobra, może powiem inaczej - statystyki istnieją, ale są dla graczy tajne. Zależy mi na tym, by gracz nie mógł po prostu spojrzeć na cyferki i już wszystko wiedzieć o swoich możliwościach - jak w prawdziwym świecie, możemy wiedzieć na co nas stać tylko sprawdzając czy nam się coś uda, nie mamy żadnego wykazu cyferek w statystykach.


4. Jak można szkolić postać?

Ćwicząc, bądź po prostu wykorzystując daną cechę/umiejętność. Wybaczcie, ale nie będę pozwalał na zwiększanie swojej charyzmy tłukąc szczury w piwnicy, ani na zwiększanie siły przy walce na umysły. A tak często bywa, gdy gracz sam rozdaje sobie bonusy.

5. O czym będzie opowiadała historia?

O straszliwej apokalipsie, która dotknęła Ziemię. Nie będę spojlerował, bo nie będzie żadnej przyjemności z gry.

6. Czy każdy może w to grać?

Owszem, móc może. Jednak należy liczyć się z tym, że historia jest dość zamknięta, a nie będę wymyślał milionów sposobów wejścia do fabuły, dlatego... Jeśli masz zamiar zrezygnować po trzech dniach, zrezygnuj od razu. Oszczędzisz trudu graczom, którzy będą chcieli naprawdę zagrać, a będą musieli czekać i czekać.

7. Czy mogę zaczynać jako super-szybki-Bill, umieć skakać po budynkach jak Spider-Man i unikać kul jak Neo?

Nie. Każdy zaczyna grę z tego samego poziomu, jako zwykły człowieczek, posiadając jakiś zawód, bądź też wciąż się ucząc. Dopiero w miarę rozwoju fabuły zaczną poznawać i zdobywać możliwości, i tym samym zwiększy się zakres ich umiejętności. Tak więc, im bystrzejszy gracz, który odkryje zasady świata gry, tym lepsza postać.

8. Czy przystajesz na wymianę bannerów?

Nie. Jeśli chcesz się wymienić reklamą swojego forum/PBFa/czegokolwiek innego, po mojej zgodzie będziesz mógł/a stworzyć temat w dziale "Reklama", który stworzę. Nie chce żadnych słitaśnych bannerów na stronie głównej, klimat to klimat. Tak, wiem, żaden tu klimat, tylko surowe czarne tło, ale jednak.

9. Dlaczego nazwa jest taka, a nie inna?

Ponieważ jest taka, a nie inna.

10. Czy gra na tym PBFie jest trudna?

To zależy, co przez to rozumiesz. Jeśli jesteś mało kreatywny/a, możesz mieć ciężko. Ponadto wprowadzam w grę zaawansowaną psychologię i jeśli raz napiszę, że się np. boisz, to się boisz, a nie "biegniesz i zadajesz cios a potem szukam broni", tudzież podobne akcje. Postacie niepodatne na wzruszanie tudzież inne naturalne ludzkie reakcje także nie są witane z otwartymi rękoma.

11. Czy masz do zaprezentowania cokolwiek, co zachęci ludzi do grania tutaj?

Niekoniecznie. Nie czuję potrzeby zachęcania i reklamowania forum gdzie popadnie, bo to przyciąga trolli. Ponadto jestem cholernie leniwy, nie chciałoby mi się pisać aż dwudziestu osobom z osobna, nie mówiąc już o większych liczbach. Zresztą, jak już pisałem, scenariusz jest dość zamknięty i wpychanie gracza w niektórych momentach byłoby conajmniej trudne.

Jeśli ktoś miałby jeszcze jakieś pytania, czujcie się wolni do pisania w tym temacie. Offtop będzie kasowany bez zdania wyjaśnienia.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



smartDark Style by urafaget
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10