Wiele sfer Strona Główna Wiele sfer
Mało gier
 
FAQ :: Szukaj :: Użytkownicy :: Grupy
Rejestracja :: Zaloguj


Poprzedni temat «» Następny temat
Sesja Cinka!
Autor Wiadomość
Cinek
Najszybszy poster na dzikim zachodzie


Wiek: 35
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 376
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 6:49 pm   Sesja Cinka!

Witam wszystkich odwiedzających ten temat, mam nadzieję że również potencjalnych zainteresowanych. Otóż mam pytanie - czy ktokolwiek z Was nie miałby ochoty na jakąś krótszą bądź dłuższą sesję ze mną jako MG? Od czasów exsite niczego nie prowadziłem i czuję, że chciałbym to zmienić, może wprowadzić trochę świeżości w swoim życiu mistrza gry po sześciu latach oklepywania systemu z Naruto... po prostu sprawdzić się w trochę innej dziedzinie. Od razu mówię, że na początku byłby to w większej mierze storytelling. W jakich realiach? Standardowe albo niestandardowe fantasy, może jakieś anime które lubicie, science-fiction, zombie apokalipsa, las gumisiów czy co tylko tam byście chcieli, o ile byłby ktoś zainteresowany. No i oczywiście potrzebuję oficjalnego pozwolenia Jediego, żebym mógł gdzieś na tym forum sobie uciułać jakieś małe gniazdko dla siebie i jednego czy dwóch graczy. No i oczywiście Jed'a zapraszam najgoręcej do gry, gdyby miał ochotę, w końcu to nasz MG. No ale nie będę się zbytnio rozpisywał na początek, chciałbym znać najpierw Wasze opinie co do samego pomysłu.
_________________
> Karta postaci.
 
 
Tidus
Jebany farciarz


Wiek: 31
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 693
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 6:59 pm   



Masz moje zainteresowanie. Może cyberpunk?
_________________


>Karta postaci.
 
 
Cinek
Najszybszy poster na dzikim zachodzie


Wiek: 35
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 376
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 8:05 pm   

Jeśli odpowiadałby Ci ten klimat, to jestem jak najbardziej za. Myślę, że znalazłbym spokojnie parę pomysłów na sesję, można by też ułożyć jakiś prosty systemik, żeby gracz wiedział na czym stoi.

Ktoś jeszcze? Może jakieś sugestie?
_________________
> Karta postaci.
 
 
Jedius 9 Baka
Pierdolony leń


Wiek: 34
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 1392
Wysłany: Czw Cze 14, 2012 11:41 pm   

Pewnie, że pozwolenie będzie, bo i czemu miałoby nie być. Chęcią również bym pałał. I swoją drogą, dla mnie zombie-apokalipsa brzmi nieźle, ale w sumie dostosuję się do wszystkiego, co zechcesz poprowadzić. ;)
_________________
. . .
 
 
Cinek
Najszybszy poster na dzikim zachodzie


Wiek: 35
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 376
Wysłany: Pią Cze 15, 2012 11:06 am   

Okej, czyli formalność z miejscem na forum rozumiem jest już załatwiona. Póki co wolałbym zrobić sesję z dwoma graczami, więc "zapisy" do gry uważam za tymczasowo wstrzymane. Jak rozumiem, obaj nie macie nic przeciwko realiom cyberpunk, które zaproponował Tidus? Jeśli tak, to na dniach zacznę tworzyć jakiś prosty system, przygotuję wzór karty postaci, opiszę świat i parę innych ważnych drobiazgów. Myślę, że jak porządnie przysiądę to zajmie mi to tydzień, może dwa, tak żeby w okolicach początku wakacji zacząć myśleć już o rozpoczęciu gry. W ten weekend wysłałbym też Jediemu wzór wyglądu nowego podforum, z poszczególnymi działami itp., żebym mógł sukcesywnie tworzyć kolejne tematy i wrzucać tam info odnośnie gry. Jeśli macie jeszcze jakieś sugestie to pisać tutaj, myślę że ten temat może się jeszcze przydać.

PS. Co do zombie-apokalipsy to jeszcze musiałbym się zastanowić, bo jednak byłoby to dużo bardziej wymagające wyzwanie dla MG i nie wiem czy dałbym mu radę podołać, aby nie powielać znanych już schematów z filmów i gier. Cyberpunk daje mi dużo większą swobodę, także mam nadzieję, że Jedi nie będzie miał nic przeciwko jak przy nim zostanę (aczkolwiek zawsze można by było zrobić zombie-apokalipsę w klimatach cyberpunk, ale to byłby już zbyt duży hardcore :P).

EDIT: Tak jakoś się złożyło że przysiadłem trochę ostrzej niż myślałem i skończyłem dzisiaj pisać wersję 1.0 systemu. Przed chwilą rozesłałem go do paru betatesterów, także o ile otrzymam recenzje w przeciągu kilku nadchodzących dni, to nie później niż w ten weekend wrzucę całość na forum i będzie można powoli zacząć myśleć o zrobieniu kart postaci. O ile dalej jesteście zainteresowani :P

EDIT_2: Okej, wersja poprawiona 1.2 wrzucona na forum. Zalecam zapoznać się z systemem (w sumie wyszło 10 stron w Wordzie, więc czytania nie jest aż tak dużo), no i oczywiście czekam na pytania odnośnie rozgrywki i samej mechaniki. Póki co piszcie w tym temacie, potem może przeniesiemy się gdzieś indziej. Jeśli chcecie, możecie powoli myśleć już o tworzeniu kart postaci i kontaktować się ze mną przez pw w tej sprawie.
_________________
> Karta postaci.
 
 
Jedius 9 Baka
Pierdolony leń


Wiek: 34
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 1392
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 1:34 pm   

http://www.youtube.com/watch?v=i6JTvzrpBy0
:D
_________________
. . .
 
 
Cinek
Najszybszy poster na dzikim zachodzie


Wiek: 35
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 376
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 1:59 pm   

Niestety jeszcze nie grałem, no ale realia faktycznie są bardzo podobne do moich, chciałem w końcu stworzyć typowy, standardowy świat cyberpunkowy, a ten w Deus Ex jest chyba najlepszy w swoim rodzaju. W końcu musiałem się na czymś wzorować mniej więcej :) No i zależało mi na czasie, co było dla mnie chyba najważniejsze.
_________________
> Karta postaci.
 
 
Tidus
Jebany farciarz


Wiek: 31
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 693
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 6:34 pm   

IT'S A TIME OF GREAT CHAOS AND CONSPIRACY

Aprobuję, mam już chyba nawet pomysł na postać. Anna Navarro na zachętę, bo znalazłem na dysku
_________________


>Karta postaci.
 
 
Cinek
Najszybszy poster na dzikim zachodzie


Wiek: 35
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 376
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 7:01 pm   

Wybornie. Skoro obaj jesteście chętni i gotowi, to zapraszam do tworzenia karty postaci - według tego, co napisałem w zasadach. Wersje beta kart możecie wysyłać mi na pw, gdzie uzgodnimy sprawę Waszych modyfikacji ciała i wprowadzimy ewentualne poprawki. Potem karty wylądują na forum i... no i co, zaczynamy grę. A, i gdybyście już wybrali swoje klasy postaci to puśćcie mi cynk, bo muszę się przyznać że jestem strasznie ciekawy kim chcecie grać :P No i mógłbym zacząć myśleć już o pierwszych postach dla Was, tak powolutku.
_________________
> Karta postaci.
 
 
Jedius 9 Baka
Pierdolony leń


Wiek: 34
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 1392
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 7:07 pm   

Raczej Włamywacza, acz jeszcze muszę dokładniej pomyśleć nad ideą i charakterem postaci.
_________________
. . .
 
 
Tidus
Jebany farciarz


Wiek: 31
Dołączył: 25 Paź 2010
Posty: 693
Wysłany: Pon Cze 18, 2012 7:10 pm   

Inżynier/Haker, ale to drugie raczej dopiero z rozwojem postaci.

Jak futuryzm to, cholera, futuryzm.
_________________


>Karta postaci.
 
 
Cinek
Najszybszy poster na dzikim zachodzie


Wiek: 35
Dołączył: 29 Kwi 2011
Posty: 376
Wysłany: Czw Cze 21, 2012 4:48 pm   

Tak ku przestrodze - kupiłem dzisiaj kostki.

Jak tam karta postaci, Jedi? :P
_________________
> Karta postaci.
 
 
Jedius 9 Baka
Pierdolony leń


Wiek: 34
Dołączył: 26 Lut 2009
Posty: 1392
Wysłany: Czw Cze 21, 2012 8:57 pm   

Dziś ją piszę. Nie miałem pomysłu na postać, teraz już coś mam :P
_________________
. . .
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Dodaj temat do Ulubionych
Wersja do druku

Skocz do:  



smartDark Style by urafaget
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Strona wygenerowana w 0,02 sekundy. Zapytań do SQL: 10